Шилегов се збогува со Малиќи: Некогаш зборовите не можат да ги искажат чувствата

65

Поради компликации од корона вирусот, почина заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи, а неговите блиски пријатели се збогуваат со него на социјалните режи.

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук напиша емотивна порака по загубата на неговиот пријател.

„Некогаш зборовите не можат да ги искажат чувствата кои што ги имаме кон блиските во нашите животи. Секогаш ведар, секогаш насмеан, секогаш со млад дух.

Денес загубив добар пријател !

Почивај во мир Енвер, пријателе мој !“, напиша Шилегов.