Сечејќи дрва во шума се повредил и починал

0
125

51- годишен жител на Берово почина откако вчера попладне на место викано ,,Ормане – Царев Дол“, атар на Берово, додека вршел сеча на борови стебла, заедно со повеќе лица меѓу кои и неговиот син, се здобил со тешки повреди во пределот на главата.

Од страна на присутните му била пружена помош, по што со возило на Итна медицинска помош, поради сериозноста на повредите бил пренесен во болницата Систина – Скопје, каде починал.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Берово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here