Се урна авион во центар за аутистични деца на Флорида (ВИДЕО)

0
95

Страшната несреќа се случила кога мал авион удрив со складиште и терапевтски центар за аутистични деца на Флорида, и притоа убил две лица.

На оваа страшна снимка се гледа моментот на ударот, а само неколку секунди подоцна, авионот експлодирал, пренесува RT.

Овој несреќен случај се случил во саботата во околу 13:30 часот, а на пожарникарите им бил потребен еден час да го изгаснат пожарот.

Во моментот на несреќата во зградата имало осум наставници и шест деца, а тие за среќа не се повредени.

“Почувствувале дека зградата се придвижува и помислиле дека во неа удрил автомобил. Набрзо избил пожар, а секој наставник зграбил по едно дете за сите на време да побегнат надвор”, рекол директорот на центарот.

Во несреќата загинале две лица кои биле во авионот, а еден од нив е сопственикот на леталото, Еладио Маркез.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here