Роналдо и „новиот Роналдо“ од идната сезона заедно во Јуве!

0
152

Големата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо го одобрил трансферот на помладиот сонародник Жоао Феликс кој игра одлична сезона во Бенфика.

Иако само 19-годишен, Феликс забележа 39 настапи за својот тим оваа натпреварувачка кампања во која има 18 гола и 9 асистенции. За него се интересираат Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед, но многу веројатно кариерата ќе ја продолжи во тимот на Јувентус.

Бенфика за него бара 70 милиони евра иако се верува дека ќе го пушти својот фудбалер и за десетина милиони помалку.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here