Почина Оливер Драгојевиќ

574
Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена.
Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови.
Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство.
Неговиот последен концерт во Скопје беше пред две години кога заедно со Џибони ја наполнија арената Борис Трајковски.