NBA колумна на Димитар Младеновски-Најдоброто од тимот на иднината (ВИДЕО)

516

Според многумина, тимот на Њу Орлеанс Пеликанс е “тимот на иднината”. Исклучително млад и талентиран состав кој е солидно пополнет на сите позиции. За “пеликаните” набрзо, ке следува посебен осврт на нивниот ростер како и неспорно високиот потенцијал кој го имаат. Во меѓувреме уживајте во најубавите моменти на тимот од Луизијана во досегашниот тек на првенството.

NBA FAN

Димитар Младеновски