Mногу топчиња од една смеса: Бомбици со урми, ореви и мед

685

Направете вкусни бомбици со урми.

Состојки:

200 гр. урми

150 гр. ореви

2 лажици какао

1 лажица мед

40 гр. овесни снегулки

1 кесе ванила

20 гр. маргарин

сусам

Подготовка:

Се чистат урмите, се ставаат сите состојки во сад и се мешаат освен маргаринот.

Се става се во блендер, па маргаринот се става последен.

Се прават бомбици.

Уживајте!