Кучиња скитници напаѓаат во Кисела Вода: Искасани две лица

139

Во Полициската станица Драчево, А.С.(23) од Скопје вчера во 02.30 часот пријавил дека на 13.04.2019 година околу 22.50 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната надколеница.

Во 15.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, П.К.(34) од Скопје вчера пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот на булевар „Борис Трајковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.