Коки Јанков се разведува вторпат?! „Пукна“ бракот и со скопската адвокатка

259

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ деновиве објави листа на скандалите на јавните личности кои што ја одбележаа годинава, а меѓу нив се најде и виолинистот Коки Јанков за кого објавија дека се разведува вторпат.

Наводно, според  „Бекстејџ“, Коки откако се развел од Росана, се оженил вторпат со старо – новата девојка Маја, со која бил пред Росана, но наводоно и тој брак „пукнал“, а во моментов во тек била бракоразводната постапка.

Како изгледа скандалозната листа на „Бекстејџ“, погледнете во видеото во продолжение: