Фото: Поранешниот премиер “уловен” на прошетка низ Будимпешта?

329

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски по кого е распишана меѓународна потерница поради издржување на двегодишна затворска казна, е “уловен” на прошетка низ Будимпешта.

На социјалните мрежи започна да се шири фотографија на која се гледа како експремиерот се шета низ главниот град на Унгарија, но засега не е потврдена автентичноста на истата.