Црвена Звезда влегува во трка за големиот талент на Работнички (ФОТО)

77

Српскиот шампион Црвена Звезда влегува во трка за големиот талент на Работнички, Лука Станковски кој сезонава игра одлично во скопскиот тим. 18-годишниот Станковски сезонава одигра одличен меч против Шкупи  во кој забележа гол и асистенција и веќе е стандарден првотимец во тимот од дебар-маало.