Приведен прилепчанецот кој боеше и малтретираше животни

0
218

Прилепчанецот кој боеше и малтретираше животни е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „мачење животни“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека вчера во 19 часот во полициската станица во Прилеп било пријавено дека непознато машко лице малтретира животно на градскиот плоштад. Прилепчанецот истурил црвена боја врз куче и започнал да го влезе за едната нога.

По пријавување на настанот излезено е на местото на настанот и извршен е увид. Приведен е 56-годишниот М.М. од Прилеп со кого е извршен разговор и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here