ДНК утревечер со голем концерт во Скопје

179

После точно година и половина од последниот настап нашето најпопуларно поп/рнб дуо ДНК го закажа својот настап пред скопската публика. Новата средба ќе се случи утревечер (31 август) со почеток во 1 часот после полноќ во XL Summer Club, а е со два поводи – првиот промоција на последниот албум “The Best Of” и синглот “Дијамант”, а вториот почетокот на новата учебна година.

Момците ќе настапат заедно со нивниот комплетен бенд составен од 9 члена (гитара, сајзер, сакс, тапани, бас и придружни вокали), а за загревањето на атмосферата ќе се погрижи Dj Fitty Flow. Предвидени се и специјални гости, односно настанот со своите настапи ќе го збогатат и Дани Димитровска и Теодора Трајковска, како и уште две изненадувања од ДНК challenge-от што беше актуелен по социјалните платформи.

Главен акцент ќе биде ставен на албумот “The Best Of” кој беше промовиран кон крајот на мај, а ќе бидат изведени и некои од нивните најпопуларни хитови од претходните материјали, меѓу кои “Што сака нека биде”, “Срце”, “Уште еден ден”, “Ѕвер”, “Фрази љубовни”, “Пола човек”, ”Невозможна мисија”, “Најмила”, ”Таа тоа го крие”, “Навлечен на тебе” “Таа тоа го крие”, “Авион”, ”Полна месечина”, “Она е од Шутка”, “Од утро до мрак”… Првите 200 посетители ќе добијат подарок, односно последниот албум “The Best Of”.

loading...